Pytania i odpowiedzi

1. Jaki wygląda proces starania się o pożyczkę?

Pożyczanie w DuoCash jest bardzo proste. Pierwszym zadaniem jest wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego. Kiedy zaakceptujemy Twoją aplikację, wskazany przez Ciebie gwarant otrzyma link ze swoją częścią wniosku. Tak samo jak Ty musi go uzupełnić i przesłać do nas, abyśmy mogli przeanalizować dokument.

Pożyczkobiorca i gwarant otrzymują także formularz online z pytaniami o comiesięczne dochody i wydatki. Należy uczciwie i rzetelnie uzupełnić wskazane pola. Musimy mieć pewność, że obie strony są w stanie w terminie regulować raty pożyczki.

Następnie podejmujemy kontakt telefoniczny. W trakcie rozmowy z pożyczkobiorcą i gwarantem będziemy chcieli potwierdzić szczegóły pożyczki i upewnić się, że obie strony są świadome swoich obowiązków. DuoCash dokłada starań, aby przelew został wykonany w ciągu 48 godzin od zaakceptowania umowy przez gwaranta. Pieniądze wpływają na jego konto i jest on zobowiązany przekazać je pożyczkobiorcy.

2. Jakie są wymagania wobec pożyczkobiorcy?

DuoCash na pierwszym miejscu stawia człowieka, a nie jego historię kredytową. Przyznajemy pożyczki osobom w wieku 18-75 lat. Jeśli chcesz starać się o dodatkowe środki, musisz posiadać status rezydenta, a zatem mieszkać na terenie Polski. Nie możesz znajdować się w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Powinieneś wykazać zdolność kredytową, która pozwoli Ci uregulować comiesięczne raty. DuoCash wymaga również zgody drugiej osoby na zostanie Twoim gwarantem. Osoba gwaranta daje nam pewność, że możemy obdarzyć Cię zaufaniem i bez obaw powierzyć pieniądze. Jeśli Twoi bliscy uważają, że jesteś uczciwy i rzetelny, dlaczego my mielibyśmy w to wątpić?

3. Jak wypełnić część aplikacji należącej do gwaranta?

Pożyczkobiorca, który prześle aplikację o pożyczkę, otrzymuje link. Musi go przekazać gwarantowi, aby ten mógł wypełnić podstawowe dane na swój temat. Gwarant musi być kimś stabilnym finansowo – jego historia kredytowa nie może budzić żadnych wątpliwości. Zgoda gwaranta na udział w procesie starania się o pożyczkę jest dla nas formą zabezpieczenia.

W celu zakończenia procesu weryfikacji przeprowadzamy z gwarantem rozmowę telefoniczną. Musimy mieć pewność, że w pełni rozumie swoje obowiązki i będzie w stanie pokryć raty zobowiązania, w razie gdyby pożyczkobiorca nie był w stanie tego zrobić.

4. Czy mogę uzyskać pożyczkę bez gwaranta?

DuoCash udziela tylko i wyłącznie pożyczek z gwarantem. Dzięki gwarancji innej osoby możemy pożyczyć Ci pieniądze, nawet jeśli masz problemy finansowe. Nasze pożyczki są formą wsparcia dla osób, które w większości instytucji finansowych spotkałyby się z odmową.

5. Ile trzeba czekać na wypłatę pieniędzy?

Staramy się uruchomić środki najszybciej, jak to możliwe. Zazwyczaj dokonujemy przelewu w ciągu 48 godzin. Jeśli proces aplikacyjny i weryfikacja odbędą się bez żadnych problemów, być może uda nam się przekazać gotówkę przed upływem 24 godzin. Pamiętaj jednak, że musimy jeszcze porozmawiać z Tobą i Twoim gwarantem, aby mieć stuprocentową pewność, że rozumiecie warunki udzielanych przez nas zobowiązań. Im szybciej nawiążemy kontakt, tym sprawniej zrobimy przelew.

6. Co może spowodować opóźnienia w uruchomieniu środków pożyczki?
  • Trudności w nawiązaniu kontaktu z pożyczkobiorcą bądź gwarantem
  • Złożenie wniosku o pożyczkę podczas świąt bądź weekendu
  • Konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów, które pozwolą nam podjąć decyzję co do przesłanej aplikacji. Możemy potrzebować kopii dowodu tożsamości bądź wyciągu z rachunku bankowego.
7. Jak szybko gwarant zostanie poinformowany o niedokonanej płatności?

Jeśli nie odnotujemy wpłat, natychmiast powiadamiamy o tym fakcie pożyczkobiorcę oraz gwaranta. Na początku staramy się rozwiązać problem z pożyczkobiorcą, nie martwiąc niepotrzebnie gwaranta. Kiedy mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie uzyskać pieniędzy, będziemy zmuszeni nawiązać kontakt z osobą poręczająca pożyczkę w DuoCash. Wtedy zwrócimy się z upomnieniem o uregulowanie należności.

8. Dlaczego pożyczka wpłacana jest na konto gwaranta?

Pożyczkę wpłacamy na konto gwaranta, ponieważ chcemy uniknąć problemów związanych z oszustwami. Musimy również mieć pewność, że gwarant w pełni rozumie swoją rolę. Dzięki temu samodzielnie podejmie decyzję o przelewie środków na rachunek pożyczkobiorcy.