Zostań gwarantem

Mój przyjaciel miał poważne problemy finansowe. Nie zawsze podejmował dobre decyzje, brał pożyczkę za pożyczką, aż w końcu nikt nie chciał mu udzielić mu wsparcia. Tymczasem długi cały czas rosły.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami – w jego przypadku była to prawda. Samochód, którym codziennie dojeżdżał do pracy, pewnego dnia po prostu odmówił posłuszeństwa. Mój przyjaciel zupełnie się załamał i stracił wiarę w jakąkolwiek szansę rozwiązania swoich problemów.

Było dla mnie oczywiste, że muszę mu pomóc. Zostałem jego gwarantem – w ten sposób mógł wziąć pożyczkę mimo niestabilnej sytuacji finansowej. Cały proces okazał się bardzo prosty. Miałem pozytywną historię kredytową, mieściłem się w wymaganym przedziale wiekowym i mieszkałem na terenie Polski – spełniałem zatem wszystkie warunki. Musiałem tylko wypełnić swoją część wniosku i porozmawiać z pożyczkodawcą, zapewniając go, że zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką na siebie biorę. Od tej pory w równym stopniu odpowiadałem za spłatę zaciąganej przez przyjaciela pożyczki – dla firmy pożyczkowej stanowiłem zabezpieczenie.

Nie mógłbym pomóc mojemu przyjacielowi, gdyby nie DuoCash. Tutaj znaczenie ma człowiek, a nie chłodna kalkulacja. Dlatego nawet osoby zadłużone mają szansę uzyskać tak potrzebne niekiedy pieniądze. Dla DuoCash wystarczy, że ja ufam osobie, której chcę poręczyć pożyczkę. Skoro ja obdarzam ją zaufaniem, pożyczkodawca również nie ma podstaw, aby tego nie zrobić.

Tylko dzięki pomocy DuoCash mój przyjaciel mógł wyjść na prostą. Dzisiaj jest szczęśliwym człowiekiem bez długów. Bez trudności uregulował raty, ale też zawsze wiedział, że w razie potrzeby mu pomogę. Nie było to konieczne, bo DuoCash gwarantuje nie tylko wysokie kwoty pożyczki, lecz także długi okres kredytowania.

Co mogę dodać? Warto pomagać bliskim. Nigdy nie wiadomo, jaki scenariusz napisze dla nas życie i z jakimi problemami będziemy musieli się zmierzyć.